Sídlisko Západ č. 1908/51A Trstená Sídlisko Západ č. 1908/51A Trstená

Všetko o pneumatikách

 Predaj pneumatík všetkých svetových značiek Michelin, Continental, Dunlop, Nokian, Bridgestone, Goodyear, BFGoodrich, Yokohama, Falken, Vredestein, Hankook …..a ďalších značiek  pre osobné, SUV, 4X4, off-roadové vozidlá.

– Predaj pneumatík OZKA, KABÁT, MALHOTRA, ALIANZ, MITAS, CULTOR …. a ďalších značiek ako i predaj duší, ochranných vložiek a poskytovanie všetkých druhov pneuservisných služieb pre poľnohospodárske, lesné stroje a stavebné mechanizmy.

Starnutie pneu Michelin

PDF Starnutie pneu Michelin

Najväčší vplyv na starnutie pneumatík majú podmienky ich používania a údržby

Čítať viac »

AKO SPRÁVNE ZVOLIŤ PNEUMATIKY A DISKOVÉ KOLESÁ

Pneumatiky pre daný typ vozidla určuje vždy výrobca vozidla v spolupráci s výrobcom pneumatík, pričom je prípustné používať pneumatiky s vyššími kategóriami rychlostí, napr. ‘H’ miesto ‘S’. Rovnako tak je povolený aj vyšší index nosnosti, napr. 82 miesto 80. Pri zmene plášťa za iný rozmer je treba dodržať zákonné predpisy, t.j. zmena musí byť zaznamenaná v technickom preukaze vozidla....

Čítať viac »

AKO JAZDIŤ NA ZIMNÝCH CESTÁCH

Opatrnosť

Na cestu v zimnom počasí si vyhraďte viac času, aby ste sa nedostali do stresu.
Pred jazdou sa postarajte o to, aby ste nemali na oknách námrazu. Očistiť škrabkou treba nielen čelné okno, ale aj bočné pre výhľad do spätných zrkadiel. Nezabudnite ani na zadné okno. S tým vám pomôže vyhrievanie.
Ak je auto zasnežené, odstráňte sneh z celej karosérie.....

Čítať viac »

ČO SI TREBA VŠÍMAŤ NA AUTE PRED ZIMOU

Pneumatiky

Hoci naša legislatíva vyžaduje povinné použitie zimných pneumatík len na súvislej vrstve snehu a ľadu, pamätajte, že bez nich vystavujete seba aj ostatných vážnemu riziku nehody.Aby ste mali zimné pneumatiky 100% funkčné,ich hlbka dezénu by nemala byť menej ako 4 mm.Zimné pneumatiky pod 4 mm hlbky dezénu by sa mali dojazdiť len v lete.

Brzdy

Brzdy sú synonymom vašej bezpečnosti. Kontrola ich účinku na valcoch nie je nijaký luxus. Nesúmerný účinok bŕzd na ľavej a pravej strane vozidla vás totiž môže doviesť....

Čítať viac »

ČO TREBA MAŤ V ZIME SO SEBOU…

Výbava na zimu: škrabky, rukavice, lopaty, rozmrazovače, nemrznúca zmes do ostrekovačov, nemrznúca chladiaca kvapalina, palivové prísady, gumičky do stieračov, gumené rohože, snehové reťaze, štartovacie káble, exteriérová clona...

Čítať viac »

AKÚ PNEUMATIKU SI VYBRAŤ…

Pri výbere rozmeru by ste mali rešpektovať požiadavku zo strany výrobcu automobilu. Technický preukaz určuje správny rozmer pneumatiky. Nie je to však tabu, keďže samotní výrobcovia používajú pre ten istý model viacero rozmerov diskov a profilov pneumatík.

Čítať viac »

Mýty o zimných pneumatikách

Mýtus 1: Sú drahé
Pravda: Cenový rozdiel medzi zimnými a letnými pneumatikami predstavuje maximálne 5 %. Dôvodom je, že obsahujú viac prírodného kaučuku, ktorý je drahší ako syntetický.
Mýtus 2: Treba ich len na snehu
Pravda: Zimné pneumatiky zvyšujú bezpečnosť jazdy pri nízkej teplote v akýchkoľvek poveternostných podmienkach, teda aj na suchej vozovke. Používať by sa mali hneď ako teplota klesne pod 7 °C.

Čítať viac »

Starnutie pneumatík continental

Dobre skladované a nepoužívané koncernové pneumatiky môžu byť do 5 rokov veku predávané ako nové. Starnutie pneumatík je prejavom chemických a fyzikálnych procesov. U správne skladovaných pneumatík však tieto procesy prebiehajú veľmi pomaly. Continental AG odporúča skladovať pneumatiky u odborníkov alebo v adekvátnom prostredí. Pri skladovaní za odporúčaných podmienok, napr. v chlade, suchu, mimo dosah priameho svetla, chemických látok a zdrojov ozónu, si budú pneumatiky udržiavať svoje pôvodné, dobre vyvážené vlastnosti po dlhú dobu.

Čítať viac »

História výrobcov pneumatík

UNIROYAL

1868 - Belgičan, Oscar Englebert položil základy značky Uniroyal
1956 - vyrobené už 4 mil. pneumatík Uniroyal
1979 - európska časť spoločnosti Uniroyal vstúpila do koncernu Continental

BF GOODRICH

1870 – založená spoločnosť BF Goodrich, predtým s názvom Goodrich Corporation. Ide o jednu z najstarších spoločností na svete, ktorá sa zaoberá výrobou pneumatík.
1946 - spoločnosť BF Goodrich použila prvýkrát bezdušové pneumatiky....

Čítať viac »